najdi wordpress šablonu, jako nejlepší ženu – 13 fungujících tipů jak vyrat správnou

[et_pb_section fb_built=“1″ _builder_version=“4.7.0″ _module_preset=“default“ background_color=“#3e5062″ hover_enabled=“0″ bottom_divider_style=“curve“ sticky_enabled=“0″ bottom_divider_height=“17px“ bottom_divider_flip=“vertical“ next_background_color=“#ffffff“][et_pb_row _builder_version=“4.6.3″ _module_preset=“default“][et_pb_column type=“4_4″ _builder_version=“4.6.3″ _module_preset=“default“][et_pb_text _builder_version=“4.7.0″ _module_preset=“default“ text_font=“Montserrat|500|||||||“ text_text_color=“#fcfcfc“ text_font_size=“23px“]

Orientační seznámení s WordPressem a výběr několika prvních WordPress šablon máš včetně instalace za sebou? Došel jsi k závěru, že potřebuješ vybrat pro svůj záměr vhodnější, opravdu nejlepší, hezkou multifinkční WordPress šablonu?
Máš na výběr. Budeš dál prohledávat šablony zdarma v adresáři administrace, zběsile nahrávat šablony zdarma, zkoušet a zkoušet. Nebo, se budeš řídit těmito 14 body. Jednoduše tě nasmsměrují jak vybrat nejlepší WordPress šasblonu rychle pro své účely.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section fb_built=“1″ _builder_version=“4.6.3″ _module_preset=“default“][et_pb_row column_structure=“3_4,1_4″ _builder_version=“4.6.3″ _module_preset=“default“][et_pb_column type=“3_4″ _builder_version=“4.6.3″ _module_preset=“default“][et_pb_text _builder_version=“4.7.0″ _module_preset=“default“ text_font=“Montserrat|500|||||||“ text_text_color=“#3e5062″ text_font_size=“18px“ header_2_font=“Montserrat||||||||“ header_2_text_color=“#3e5062″ header_2_font_size=“29px“ header_3_font=“Montserrat||||||||“ header_3_text_color=“#3e5062″]

Obsah

1. Vyběr špatné šablony je škola trpělivosti.
2. Co (ne)dává WordPress šablona zadarma.
3. Jako s nejlepší ženou na celý život, víš co hledáš?
4. Seznam se s vlastnostmi šablony, v čem vidíš plusy?
5. Krása se okouká, pamatuj na více vzhledů, funkcí.
6. Pomalou modelku neber, potřebuješ sprinterku.
7. Počet stažení a hodnocení, jako appka v jabku.
8. Nesmí být na tebe složitá, dokážeš ji předělat k obrazu svému?
9. Píšou o ni ve světě – návody, tipy, insprirace?
10. Speciální zásuvné moduly partnerských WordPress tvůrců, jsou?
11. Drží krok s trendy, nestárne, má doživotní licneci?
12. Investuj jednou, ne každý měsíc.
13. Kolik stojí nejlepší WordPress šablona?
14. Nemám na ni, jak ji získat?

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=“1_4″ _builder_version=“4.6.3″ _module_preset=“default“][et_pb_image src=“https://mojesablona.cz/wp-content/uploads/2020/11/Jak-vybrat-nejlepsi-wordpress-sablonu-13-rad.png“ title_text=“Jak vybrat nejlepší wordpress šablonu 13 rad“ _builder_version=“4.7.0″ _module_preset=“default“ box_shadow_style=“preset2″][/et_pb_image][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=“4.7.0″ _module_preset=“default“][et_pb_column type=“4_4″ _builder_version=“4.7.0″ _module_preset=“default“][et_pb_text _builder_version=“4.7.0″ _module_preset=“default“ text_font_size=“20px“ text_line_height=“1.3em“ header_2_font_size=“27px“ header_3_font_size=“24px“]

1. Vyběr špatné šablony je škola trpělivosti

Najdeš šablonu pro svůj web, instaluješ, pustíš do provozu. Když uběhnou dva dny, zjistíš, že jsi moc dobrou šablonu nevybral. Šablonu vcelku pěknou, ale má určité nedostatky.

V nastavení šablony marně hledáš možnost úpravy vzledu nebo překladu. Dumáš, proč nefunguje některá z funkcí a tak podobně. Začínáš se potit.

Po pár dnech to vzdáš a jdeš do nového kolečka hledání. Tentokrát už chceš vybírat z placených WordPress šablon. Obrněný trpělivostí prohledáváš nabídky na internetu. Jdeš na největší WordPress tržiště ThemeForest.com.
Když ji koupíš, po pár dnech jsi zase zklamaný. U malých vývojářů WordPress šablon se to stává. I když jsou na šabloně drobné chyby, tak je v prodeji.

Je to únavné, frustrující; najdi klid, vybereš tu správnou.

Jak se na první pohled může zdát, vybrat funkční, hezkou WordPress šablonu není snadné. Věř, že pokud jsi vydržel št’ourat se ve WordPressu nad šablonami déle jak tři týdny a záhadu problému jsi nerozluštil, pak to není prohra, ale tvoje výhra. I když nemáš zatím funkční šablonu, prošel jsi zkouškou wordpressácké trpělivosti. Té ju u WordPressu vždy potřeba!

Plně funkční šablona také prověří trpělivost, je to zábava.

Se svou šablonou se musíš seznámit, nemusí to být během jednoho dne. Například s neuvěřitelně našláplou WordPress šablonou od Elegant Theme, se seznamuji po celou dobu její životnosti. Pravidelně na šabloně přibývají nová vylepšení i funkce. Vždy, když vyjde nová verze aktualizace, jsem mile potěšen, kam dál se posunula.

2. Co ti (ne)dává WordPress šablona zdarma

,,Ale no tak jó“. Každý jsme nejdříve hledali nejlepší šablony zdarma. Někdo na WordPress šabloně zdarma jede dodnes, protože nemá za cíl se s webem někam dostat. Naopak ten, kdo chce od svého webu více, brzy zjistí, že u šablony zdarma nenachází jistotu ve směru kvality a vývoje.
Netvrdím, že všechny šablony zdarma jsou brak. Sám jsem jich v době svých těžkých začátků odzkoušel několik desítek. Dlouho jsem měl web na šabloně zdarma, nebyla podle mých představ, ale oproti jiným se nesekala.

Na WordPress.org můžeš vybírat více než ze tří tisíců šablon zdarma.
Měj na paměti, že i to, co je zdarma, může něco stát.

Vybírat se dá z nejoblíbenějších variabil. šablon, které ti umožňují úpravy na pár kliknutí, a s doplňky přeměnit vzhled k nepoznání. Svízel tkví v tom, že na WordPress.org je spousta začínajících designérů, tvůrců šablon s nevýhodami uvnitř.
Očekávej, vybereš li šablonu zdarma.

Chyby různého druhu, pomalé načítání šablony, špatná responzivita (přizpůsobení webu v mobilech, tabletech), reklamní odkazy v patičce, chybějící aktualizace, klientská podpora, omezené možnosti v nastavení – rozšířené u placené licence.

3. Vybírej šablonu jako nejlepší ženu, víš co hledáš?

Hledat dokonalou WordPress šablonu, je jako hledat dokonalou ženu. Může se jevit, že najít tu nejlepší je nemožné.
Když si jseš vědom vlastnostmi, které by měla mít, je výběr snadnější. Proto, než se pustíš do výběru WordPress šablony, zvaž zásadní body.

  • Tip
  • Účel
  • Funkce
  • Vzhled
  • Životnost

Výběr WordPress šablony musí naplnit očekávání.

Každá webová stránka může sloužít k jinému účelu. Je důležité, vybírat šablonu s ohledem na její využití.
Chceš mít pro svoji firmu pěkný, moderní web. Chceš psát blog?
Chceš prodávat, mít e-shop?.
Na WordPress šabloně můžeš téměř vše. Třeba i postavit realitní portál.

U portfolia pro fotografa potřebuješ atraktivně prezentovat fotografie.
Pro blog potřebuješ najít šablonu, která má lepší čitelnost a atraktivní typografii. Na druhou stranu u e-shopu potřebuješ šablonu, která je přehledná a maximálně zjednodušuje nákup.

4. Seznam se s technickými vlastnostmi.

Jako uživatel WordPressu orientačné víš, co tento světově nejpoužívanější redakční systém pro správu obsahu umí..
Proto se při výběru šablony dívej na WordPress termíny.
Znalost odborných WordPress termínů ti ulehčí výběr šablony. Jestli se s WordPressem seznamuješ, měl by jsi věnovat pozornost těmto pojmům.

Child theme (dětská šablona)

Dětská šablona je takové pojistka. Zajišt’uje, že při aktualizaci šablony nebo WordPressu na novou verzi, nepřijdeš o úpravy stránek provedené v kodu (za účelem vzhledu, či funkčnosti stránek).
Jednoduše napsáno. Rodičovská WordPress šablona, by měla mít child theme. Child theme je “vykuchaná“, podřízená šablona, sloužící k zachování změn na tvém webu.

Framework rámečky

,,Framework je knihovna“ vytvořená ze standardizovaného kodu, která vývojářům a návrhářům usnadňuje vytvoření vastních webových stránek. Použití frameworku k sestavení webu znamená, že budeš používat určitou vývojovou strukturu k dosažení stanoveného výsledku. Konkrétně to znamená, že máš už základní kod, na kterém můžeš pokračovat v práci, aniž by jsi musel překódovat vývojovou strukturu stánek od nuly.

Page Builder

Chceš li ve své šabloně snadno navrhovat web jako stavebnici, potřebuješ page builder. Tato funkce ti umožňuje přetahovat jednotlivé prvky na libovolná místa, naplnit je obsahem i nastylovat.

Některé prvky z page builderu:

kontaktní formulář, posuvník příspěvků, text, upoutávka, obrázek, tlačítka,
citace, obchod, galerie, portfolio a mnoho dalčích..

I když je page builder ve své podstatě plugin, tak šablony od Elegant Theme – Extra (pro blogy, magazíny), DIVI (pro webové prezentace), mají page builder už v sobě. Tudíž ti nezabírá tolik místa, jako by jsi instaloval přídavný plugin.

Co je to WordPress plugin?

Program, který na svůj WordPress instaluješ za účelem služby, kterou má provádět.
Třeba odesílat emaily z webu – Mail Poet, tvořit stránky – builder DIVI, sdílet příspěvky z blogu atp.
Některé šablony nejsou dostatečně kompatibiliní s pluginy, způsobují na šabloně potíže.

Proto, když vybíráš WordPress šablonu, dívej se i na to, jaké má v sobě šablona pluginy a taky na hodnocení uživatelů. Všeobecné pravido je, že čím víc pluginů v šabloně, tím víc zátěže. (Já se snažím pluginy nahrazovat kody, které si z 90% vždy vygooglím.

Vyber si šablonu, která má pagebuilder.

Builder jak už víš je WordPress plugin. Můžeš s nim hravě navrhnout jednoduchý web za odpoledne. Rozhraní typu drag-and-drop si zamiluješ, jednoduše skládáš web stránku jako stavebnici. I když je takových builder pluginů mnoho, např. Visual Composer, Beaver Builder, Elementor, tak nejoblíbenější je Divi builder.

5. I krása se okouká, pamatuj na obměnu.

Najdi šablonu s možností obměny vzhledu.

Každá šablona může mít jedinečný charakter. Jaký typ webu pro svůj byznys hledáš? Bude odpovídat Tvému záměru? Stejně jako účel, musí šablona odpovídat osobnosti webu prezentace.

Z nabídky WordPress šablon můžeš vybrat šablonu víceúčelovou, má v sobě více motivů pro různá odvětví; například pro pekaře, prodavače oblečení, maséra, finančního poradce, fotografa, instalatéra, vývojáře aplikací, i pro charitativní účely.
Víceúčelové šablony mají v sobě více jak stovku motivů, aby si každý majitel vybral nejvhodnější vzhled webu.

Taková víceúčelová šablona je však často objemově nafouklá, tím přispívá ke snížování rychlosti načítání webu.
Zbytečnost víceúčelové šablony je skutečnost, že má omezený počet grafických rozvržení pro tvůj obor. To znamená, že i když vidíš v popisku šablony informaci, že má k dispizici více jak 100 motivů, tak ve finále použiješ dva a to k tomu budeš muset ještě pro svůj obsah poupravit (vyměnit původní obrázky za tématické vlastní, změnit osazení atp).

6. Pomalou modelku neber, potřebuješ sprinterku

Je spousta pěkných šablon s dobrými funkcemi, ale s rychlostÍ načítání to je horší, než čekání na datum výplaty. Častokrát je demo verze šablony na které si ot’ukáváš funkce, vyladěna lépe, načítá se rychleji. Taky v ní není tolik obsahu – obrázky, texty a další prvky. Počítej s tím, že do svého webu toho budeš nahrávat víc.

Při výběru šablony nezapomeň sledovat i rychlost. Jsou nástroje, které ti s měřením rychlosti načítání zdarma pomohou.

Za rychlou šablonu tě odmění uživatel i Gooole.
Víš to sám. Rychlé načítání stánek ovlivňuje i tebe. Jak dlouho budeš na webu, se především odvíjí od rychlosti. Když to je k nevydržení, odcházíš.

Uživatel na tvém rychlém webu vykoná mnohem více kroků; přečte si několik tvých dobrých článků, odešle objednávku, vyplní formulář. Jaké si nastavíš konverze/odměny, je jen na tobě.

Co na to Google? Je více jak 200 faktorů, které u tvého webu sleduje a vyhodnocuje kvalitu webu. Rychlost načítání stránek je v první pětce nejdůležitějších věcí, na které se Google dívá. Chceš li si orientačně zjistit jak na tom je tvůj web, nebo šablona před koupí, můžeš to provést na Google page speed.

7. Jako appka v jabku, hodnocení, počet stažení, aktualizace

Když se ti šablona zdá být dobrá, tak druhá věc kterou uděláš je, že se podíváš na hodnocení a počet stažení. Je to tak? Zkusil jsi ještě zagooglit? Udělej to!
Je-li šablona opravdu dobrá, najdeš její hodnocení i na jiných webech.

Kolik by měla mít dobrá šablona stažení?
Dobře víš, že podle počtu stažení orientačně vnímáš oblibu aplikace, či šablony. Otázkou je, kolik je pro tebe hodně: tisíce, desetitisíce, staticíce?

Jseš na ThemeForestu u populární šablony, kterou stáhlo několik desítek tisíc? Nejlepší WordPress šablony mají stažení ve statisících.
Například WordPress Divi šablona má ke dni 1.11.2020, počet webů vytvořených zákazníky 701 600. Proč tolik? Jendoduše jsou nejlepší a nestojí závratnou raketu bankovek.

Kdy naposled tvůrce aktualizoval šablonu?
Když pravidelně neaktualizuješ, tvůj web začne vykazovat různé problémy. Riziko útoků třetích stran na tvůj web se taky zvyšuje. Proto je třeba, aby byla wp šablona vždy aktualizována.

Může se stát, že narazíš na šablonu, která by ti mohla vyhovovat. Ale byla aktualizována před více jak 12 měsíci. A to je špatně, není to dobrý signál.

Jestli ti má web šlapat bez problémů, musíš před zakoupením vidět, že tvůrce své produkty – šablony, pluginy, pravidelně aktualizuje; neustále vyvíjí, zdokonaluje.

Častokrát přišel klient, že si našel WordPress šablonu, která začala vykazovat chyby. Nebo šablonu tvůrce přestal aktualizovat a poté je ze své nabídky odstranil. ,,V takovém případě začínáš s tvorbou webu znovu“.

8. Nesmí být složitá, dokážeš ji předělat k obrazu svému?

Před zakoupením šablony věnuj dost času na vyzkoušení všech funkcí v demo verzi. Budeš-li s webem častěji pracovat (plnit obsahem, upravovat vzhled atp.), potřebuješ, aby se ti v ní příjemně pracovalo.

U uživatelů Divi je nejoblíbenější funkce Drag & Drop. U této funkce snadným způsobem přidáváš obsah na stránku přetažením nahraného. K tomu ti slouží již zmiňovaný plugin Divi builder. Úžasné na takové tvorbě je, že tvá práce na webu, neprobíhá uvnitř administrace, ale zvenku. Vše co na webu tvoříš, máš před očima.

9. Píše se o ní ve světě – návody, tipy, inspirace?

Tento další faktor ti naznačí, zda je šablona prvotřídní kavalita. Zkus lehce zagooglit. Do vyhledávače zadej její název a nějaké klíčové slovo, třeba tutorial: Divi tutorial. Na kolika webech vidíš články, videa uživatelů – samotných tvůrců webů?
Ještě než se rozhodneš vytáhnout platební kartu na stůl, udělej to. Projdi si různé weby s návody jak na to. Je jich mnoho? S jídlem roste chuť; pamatuj. Jak příjde chvíle, kdy budeš chtít vylepšit šablonu víc, než nabízí administrační rozhraní, návody jak na to ti přijdou vhod. Je úplně jedno, že nejsi znalý programování, s návody nepotřebuješ znát ani jeden kod.

Pokud tvůj hloubkový průzkum ukáže, že se o šabloně kterou chceš koupit nikde nepíše, dej od ni ruce pryč!

10. Kompatibilita s moduly partnerských tvůrců.

Problémy se mohou u některých šablon objevit tehdy, kdy nahraješ nějaký plugin, který nepracuje vzájemně v souladu s šablonou a naopak. Kompatibilita wordpressu šablony je podstatná pro bezproblémový chod webu. Bohužel, zda je šablona kompatibilní nezjistíš v demoverzi, ale až po instalaci na svou doménu.

Naštěstí je jeden stoprocentní ukazatel, který prokazuje kompatibilitu šablony.
A to jsou moduly, pluginy, vytvořeny partnerskými tvůrci přímo na míru jen pro tvoji nejlepší šablonu.
Pro Divi šablonu vyvíjí mnoho tvůrců produkty, které jednoduše do svého webu nainstaluješ a ty plní konkrétní funkce.

11. Drží krok s trendy, nestárne, má doživotní licenci?

Když vybíráš WordPress šablonu, je pro tvůj vnitřní klid doživotní licence šablony nepostradatelná. Vývoj a potřeby internetové populace jsou rychlejší, než změny zákonů v naši poslanecké sněmovně. Chceš-li si udržet návštěvníky webu, zákazníky eshopu, musí být tvůj web i za 10 let schopen poskytnout uživatelský komfort jako dnes. K tomu nepotřebuješ mnoho. Jenom někoho, kdo bude zadarmo nepřetržitě pracovat na vývoji tvého webu. Ano, zaplatíš jednou a už nic neřešíš, v tom je přínos doživotní licence.

12. Investuj jednou, ne každý měsíc.

Mnohým majitelům webu tečou peníze jen proto, že se při volbě šablony špatně rozhodli. Hlavními důvody jsou.
Nevhodný výběr wordpress šabolony – investice do oprav, úprav vzhledu, vývoje funkcí webu.
Paušální pronájem/webu – sice se pohybuje v řádu stokorun měsíčně, ale za jeden rok vydají tolik, kolik ty za cenu s doživotní licenicí.

13. Kolik stojí nejlepší WordPress šablona?

Průměrná cena standardní WordPress šablon začíná někde na 50 dolarech. Za 56 dolarů můžeš najít pěkné šablony. Ovšem má to svá ale; píši o tom v úvodu, pamatuješ?

Například Elegant Theme je ve světě i u nás považován za TOP tvůrce. Jejich šablona Divi je celosvětově nejlépe hodnocena ze všech WordPress šablon. V nabídce mají i druhou šablonu pod názvem Extra. Ta je ideální pro magazíny, blogy.
Elegant Theme má několik svých vlastních pluginů, které z pohledu webdesignu i online marketingu, spolehlivě dělají nejvýkonnější weby.
Aby toho nebylo málo, tak na Elegant Theme je spuštěn marketplace plný grafických rozvržení, pluginů od partnerských tvůrců, kteří se roky specializují na vývoj zásuvných modulů do šablony Divi i Extra.

Až navěky – nejlepší kvalita za cenu 4 WordPress šablon.
Vyber si jednu ze dvou možností, u každé máš v ceně neomezený počet stažení: šablony, pluginy, více než stovku grafických rozvržení pro tvůj web a skvělou zákaznickou podporu.

99 dolarů / jeden rok aktualizací, s klientskou podpouro.
249 dolarů – celoživotní licence včetně aktualizací a podpory.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Související příspěvky